Вирази зі степенями.



Урок 7.
Тема: Вирази зі степенями.
Мета: формувати вміння учнів знаходити значення виразів, що містять степені навчити розв’язувати рівняння виду хn=0,  хn=1,  xn=-1, де n є N; виховувати наполегливість, розвивати увагу, пам'ять та мислення учнів.
Тип уроку: формування вмінь і навичок учнів.
Хід уроку.
І. Організаційна частина.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Один учень на дошці виконує № 305  , а інший №312   . Для класу запропонувати вправу,     аналогічну №309  . Провести гру «Фраза», за допомогою якої повторити властивості степеня з натуральним показником.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
     Використавши гру «Хто швидше?». Клас ділиться на дві команди. Команди обирають капітанів.
Завдання 1. Вчитель записує на дошці приклад, відповідає той, хто швидше підняв руку.
  1.а8∙а4;   2. 38∙33;   5 у5∙у4∙у;    (2)8∙ (4)4;    m10n4m3n;
      m8m12m/m16;       х9∙у-4∙х/х10∙у4;   а6∙а;     103∙104 : 106;
  2. Команди отримують завдання на листках.
     1. Подати у вигляді степеня з основою 3
                      97;    (814)6;
     2. Подати у вигляді степеня з основою 4
                      166;   (644)6;
Завдання 3.
1.     Подати у вигляді степеня вираз
          3)4∙в7;   ((у3)5)6;    4)911;
2. (х5)3∙х11;     ((х2)6)10;   (m11)3: m8.
За кожну правильну відповідь команди отримають червоний кружечок, за неправильну – синій.
В кінці гри капітани рахують отримані фігури, аналізують своїх команд. Учасники гри, які були найактивнішими отримують оцінки. Капітани команд дають завдання додому тим учням, у яких виникали труднощі під час гри.
ІV. Розв’язування вправ.
     Вчитель ще раз повторює з учнями означення степеня. Розглянути ті вправи, які викликали труднощі під час гри.
   №319. – колективна форма роботи.
      1. 79∙498/3438;      2. 612/210∙311;   3.  28∙57/1003.
Перший приклад пояснює і записує на дошці вчитель, другий - учні пояснюють, вчитель записує, а третій – клас розв’язує самостійно.
Далі вчитель записує на дошці такі завдання:
     х7=0;      15х6=0;     х3=1;     76+1=0;
Провести бесіду:
1.     Що написано на дошці?
2.     Що називають рівнянням?
3.     Що означає розв’язати рівняння?
4.     Чи всі рівняння мають корені?
Отже, розв’яжемо такі рівняння. Вчитель показує на дошку. Що можна сказати про перше рівняння? Чи має корені друге рівняння, якщо має то які? Яким може бути корінь третього рівняння?
  Учні згадують як підносити до степеня  1, (-1) та 0.  На рівняння  z6  + 1 = 0 звернути особливу увагу.
   z6 = -1. Під час обговорення  розв’язку, слідкувати, щоб учні слухали уважно, всі активно працювали.
Вчитель пропонує завдання:
  Довести, що рівняння х2 + 1 = 0 не має коренів.
Розв’язати ще таі рівняння:
1).  х6 + х3 + 3 = 0;   2).  (х – 4)5 = 1;   3) (7 + 8)7= -1;    4)   (3х + 2)8 = -1.
Провести хвилинку релаксації:
Закрийте свої очі. Учні, уявіть що все навкруги засипане снігом, світить яскраве сонце. Ще мить і ви з санками підете на гірку. Ви спускаєтесь з гори, чути веселий сміх, сніжинки летять вам в обличчя. Вам легко дихати, ви радієте, ви гарно відпочиваєте. Це все приємне майбутнє. Відкрийте очі, повернемось на урок математики і давайте проведемо його підсумок.
-         що вам сподобалось на уроці?
-         Чи було щось таке, чого ви не вміли робити, а сьогодні ви з цим познайомились?
-         Які форми роботи вам найбільше сподобались?
-         Що ви хотіли би бачити на наступних уроках?
Розв’язати вправу №328 (а,в,г)

V. Домашнє завдання.
      І , ІІ – групи - №312, 315.
      ІІІ – група  - №322, 326.
VІ. Підсумок уроку. Вчитель кидає кубик. На букву, що випаде учні називають відомий математичний термін.



Комментариев нет:

Отправить комментарий