Урок 15.
Тема: розв’язування
вправ і задач на знаходження суми та різниці многочленів.
Мета: узагальнити
поняття «сума та різниця многочленів» за допомогою розв’язування різного типу
вправ; розвивати математичне мислення, пам'ять, увагу, виховувати наполегливість та інтерес до математики.
Тип уроку: комбінований.
Математика цікава тоді, коли вона
дає поживу нашій винахідливості,
здатності творчо
працювати.
Д. Пойа.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Перевірка домашнього
завдання.
Вчитель перевіряє
наявність домашнього завдання в зошитах, ставить учням запитання щодо домашніх
вправ;
Потім пропонує
декілька усних завдань, подібних до тих, що виконували вдома.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Розгадаємо кросворд.
1.
Два, вирази, об’єднані знаком «плюс».
2.
Два, вирази, об’єднані знаком «мінус».
3.
Як називають число, що підносять до степеня?
4.
Наука, що займається вивченням виразів, чисел?
5.
Розділ математики, що вивчає властивості геометричних фігур.
6.
Вираз, що складається із суми двох одночленів.
7.
Математична дія.
8.
Як називають числовий множник
одночлена?
9.
Рівність, що містить невідоме.
1.
|
|
|
М
|
|
||||||
2.
|
|
|
Н
|
|
|
|
||||
3.
|
|
|
О
|
|
|
|||||
4.
5.
|
|
|
Г
|
|
|
|
|
|||
|
|
О
|
|
|
|
|
|
|
||
6.
|
|
|
Ч
|
|
|
|
||||
7.
8.
|
|
|
Л
|
|
|
|
|
|||
|
|
Е
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9.
|
|
|
Н
|
|
|
|
|
Вчитель
роздає кожному учневі картку, на якій потрібно розгадати кросворд. У виділеному
стовпчику має утворитися слово, яке ми досить часто використовуємо на уроках
алгебри. Через 5 хв. вчитель збирає завдання, причому з кросворда зразу видно
як учень володіє творчим матеріалом.
ІV. Розв'язування вправ.
№ 414 –
метод «Ланцюжок»
№ 406
(а) – учні виконують самостійно.
№ 428 *
- робота вчителя біля дошки.
Під час
розв’язування вправ вчитель слідкує за роботою учнів, спонукає всіх до
міркувань. Під час обговорення
розв’язків вимагати, щоб учні точно формулювали свою думку, активізувати
мислительну діяльність за допомогою «підштовхувальних» запитань… Провести
«Математичний турнір».
Розв’язати такі вправи:
1.
Виправити помилки:
х + (2у – 3k) = х + 2у – 3k;
8 + (а + 3в) = 8а + 3в;
3m – (n + 5y) = 3m – n + 5y;
(а – в) – (с – р) = а – в – с + р;
- (х + у) + 5 = -у + у + 5;
- (х – у) + 5 = -х – у + 5.
2.
Записати в дужках відповідні вирази:
а2 -
2ав – в2 = + (…….);
-х3 + 3ху + у4 – 1 = - ( ………);
4m + 8n – m3 + n3
= -(……….);
2а + 3в - 4а2 - 6в2 = 2а + 3в – (…….);
5х + 2у -4ху -8 = 5х + 2у + (………..).
3.
Утворити многочлен з наведеними його членами:
а) х3, – 2х2у, 3;
в) 3а2, 4а2в, -
6ав2, 1;
г) 5, -2с, 3р, -с2р2.
4.
Розв’язати рівняння:
19 – (3х2
– 2х) – ( 6х – х2) = 7 – 2х2.
5.
Довести тотожність:
(3а2
+ 2в2 + с2) – (3с2 + 2а2 – в2)
+ (- 3в2 + 2с2 – а2) = 0.
ав + вс
+ ас – ( авс + ав – (авс – вс – (авс + ас))) = - авс.
V. Домашнє завдання.
І, ІІ групи - № 407, 410 (г, д)
ІІІ
група - № 424 (б, г), 425*
(а, б).
VІ. Підсумок уроку.
Підвести
підсумок «Математичного турніру».
Підсумок
уроку провести методом «Прес».
Комментариев нет:
Отправить комментарий